BSC0910NDIATMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSC0910NDIATMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSC0910NDIATMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSC0910NDIATMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MOSFET 2N-CH 25V 16A/31A TISON8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.019 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | PG-TISON-8 |
| Series: | OptiMOS™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 4.6 mOhm @ 25A, 10V |
| Power - Max: | 1W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-PowerTDFN |
| Other Names: | SP000998052 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 4500pF @ 12V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 6.6nC @ 4.5V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) Asymmetrical |
| FET Feature: | Logic Level Gate, 4.5V Drive |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 25V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) Asymmetrical 25V 11A, 31A 1W Surface Mount PG-TISON-8 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 11A, 31A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSC0910NDIATMA1, use the request quote form to request BSC0910NDIATMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSC0910NDIATMA1.The price and lead time for BSC0910NDIATMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSC0910NDIATMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

