BQ25100BYFPR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BQ25100BYFPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BQ25100BYFPR
Manufacturer N/A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 33665 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Max):6.45V
Supplier Device Package:6-DSBGA
Series:-
Programmable Features:Current
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-XFBGA, DSBGA
Operating Temperature:-5°C ~ 125°C (TJ)
Number of Cells:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Interface:USB
Fault Protection:Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Detailed Description:Charger IC Lithium Ion/Polymer 6-DSBGA
Current - Charging:Constant - Programmable
Charge Current - Max:250mA
Battery Pack Voltage:4.284V