BQ20Z655DBTR-R1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BQ20Z655DBTR-R1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BQ20Z655DBTR-R1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BQ20Z655DBTR-R1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Battery Protection Li-Ion/Li-Pol 0V to 25V 44-Pin TSSOP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.65 | $5.10 | $4.60 | $4.50 | ||
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | 44-TSSOP |
|---|---|
| Series: | Impedance Track™ |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 44-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | 296-29396-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Cells: | 2 ~ 4 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SMBus |
| Function: | Multi-Function Controller |
| Fault Protection: | Over Current, Over Temperature, Over/Under Voltage, Short Circuit |
| Detailed Description: | Battery Multi-Function Controller IC Lithium Ion/Polymer 44-TSSOP |
| Battery Chemistry: | Lithium Ion/Polymer |
| Base Part Number: | BQ20Z655 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BQ20Z655DBTR-R1, use the request quote form to request BQ20Z655DBTR-R1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BQ20Z655DBTR-R1.The price and lead time for BQ20Z655DBTR-R1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BQ20Z655DBTR-R1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
