BMB2A0300AN1
AMP Connectors / TE Connectivity
BMB2A0300AN1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BMB2A0300AN1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BMB2A0300AN1
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Series:BMB-A
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1-1624117-1
1-1624117-1-ND
A102195TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:300 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):500 mOhm
Current Rating (Max):250mA