BMB1J0300LN2
AMP Connectors / TE Connectivity
BMB1J0300LN2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BMB1J0300LN2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BMB1J0300LN2
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description FERRITE BEAD 300 OHM 0603 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:BMB-L
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:1624116-9
1624116-9-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:300 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):250 mOhm
Current Rating (Max):500mA