BLS8G2731LS-400PU
Ampleon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLS8G2731LS-400PU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BLS8G2731LS-400PU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BLS8G2731LS-400PU |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Description | RF FET LDMOS 65V 13DB SOT539B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $866.88 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 32V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual), Common Source |
| Supplier Device Package: | SOT539B |
| Series: | - |
| Power - Output: | 400W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | SOT539B |
| Other Names: | 1603-1024 934068222112 |
| Noise Figure: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 13dB |
| Frequency: | 3.1GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 32V 200mA 3.1GHz 13dB 400W SOT539B |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 200mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BLS8G2731LS-400PU, use the request quote form to request BLS8G2731LS-400PU pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BLS8G2731LS-400PU.The price and lead time for BLS8G2731LS-400PU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BLS8G2731LS-400PU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
