BLS2933-100,112
Ampleon
BLS2933-100,112
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLS2933-100,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLS2933-100,112
Manufacturer Ampleon
Description RF FET LDMOS 65V 8DB SOT502A
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Test:32V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:LDMOST
Series:-
Power - Output:100W
Packaging:Tray
Package / Case:SOT-502A
Other Names:934059598112
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gain:8dB
Frequency:2.9GHz ~ 3.3GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 32V 20mA 2.9GHz ~ 3.3GHz 8dB 100W LDMOST
Current Rating:12A
Current - Test:20mA