BLM31PG391SZ1L
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM31PG391SZ1L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM31PG391SZ1L
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 390 OHM 0201 1LN
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:EMIFIL®, BLM21
Ratings:AEC-Q200
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height (Max):0.013" (0.33mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):50 mOhm
Current Rating (Max):2A