BLM21BD751SN1D
Murata Electronics
BLM21BD751SN1D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM21BD751SN1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM21BD751SN1D
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 750 OHM 0805 1LN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:EMIFIL®, BLM21
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:490-11048-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:750 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.057" (1.45mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):400 mOhm
Current Rating (Max):250mA