BLM21BD102SH1D
Murata Electronics
BLM21BD102SH1D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM21BD102SH1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM21BD102SH1D
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:EMIFIL®, BLM21
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:490-11041-2
BLM21BD102SH1D-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100MHz
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):400 mOhm
Current Rating (Max):250mA