BLM18PG600SZ1D
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM18PG600SZ1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM18PG600SZ1D
Manufacturer Murata
Description Ind Chip Bead Molded 60 Ohm 100MHz Ferrite 1A 0603 Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 134050 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:*
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-17667-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):100 mOhm
Current Rating (Max):500mA