BLM18KG471SZ1D
Buy BLM18KG471SZ1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM18KG471SZ1D
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:EMIFIL®, BLM18
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-16497-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:470 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):130 mOhm
Current Rating (Max):1.5A