BLM18BB750SN1D
Buy BLM18BB750SN1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM18BB750SN1D
Manufacturer Murata
Description Ferrite Beads Multi-Layer 75Ohm 25% 100MHz 500mA 300mOhm DCR 0603 Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 189449 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:EMIFIL®, BLM18
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-5209-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:75 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):300 mOhm
Current Rating (Max):500mA