BLM18BB151SN1D
Buy BLM18BB151SN1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM18BB151SN1D
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:EMIFIL®, BLM18
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-5248-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:150 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):370 mOhm
Current Rating (Max):450mA