BLM18AG102SZ1D
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM18AG102SZ1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM18AG102SZ1D
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:EMIFIL®, BLM18
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-16503-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):500 mOhm
Current Rating (Max):400mA