BLM15HD601SN1D
Murata Electronics
BLM15HD601SN1D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM15HD601SN1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM15HD601SN1D
Manufacturer Murata
Description Ferrite Beads Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz 300mA 850mOhm DCR 0402 Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 62059 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:EMIFIL®, BLM15
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:490-4002-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):850 mOhm
Current Rating (Max):300mA