BLM15AG102SZ1D
Murata Electronics
BLM15AG102SZ1D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM15AG102SZ1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM15AG102SZ1D
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
(In US Dollars)
10000 pcs20000 pcs30000 pcs50000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:EMIFIL®, BLM15
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:490-16511-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100MHz
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):650 mOhm
Current Rating (Max):300mA