BLM03HD102SZ1D
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM03HD102SZ1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM03HD102SZ1D
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 1000 OHM 0201 1LN
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:EMIFIL®, BLM03
Ratings:AEC-Q200
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height (Max):0.013" (0.33mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):2.9 Ohm
Current Rating (Max):120mA