BLM02BX121SN1D
Murata Electronics
BLM02BX121SN1D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM02BX121SN1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM02BX121SN1D
Manufacturer Murata Electronics North America
Description FERRITE BEAD 120 OHM 01005 1LN
(In US Dollars)
20000 pcs40000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:BLM
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ratings:-
Polarization:01005 (0402 Metric)
Other Names:490-14876-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:BLM02BX121SN1D
Inductance @ Frequency:120 Ohm @ 100MHz
Height (Max):0.009" (0.22mm)
Fuse:Signal Line
Filter Order:500 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):350mA