BLF8G24LS-100VU
Ampleon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLF8G24LS-100VU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BLF8G24LS-100VU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BLF8G24LS-100VU |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Description | RF FET LDMOS 65V 18DB SOT1244B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $65.94 | $61.943 | $55.549 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | CDFM6 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 25W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | SOT-1244B |
| Other Names: | 1603-1139 934068225112 BLF8G24LS-100VU-ND |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 18dB |
| Frequency: | 2.3GHz ~ 2.4GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 900mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 18dB 25W CDFM6 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 900mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BLF8G24LS-100VU, use the request quote form to request BLF8G24LS-100VU pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BLF8G24LS-100VU.The price and lead time for BLF8G24LS-100VU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BLF8G24LS-100VU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
