BLF884PS,112
Ampleon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLF884PS,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BLF884PS,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BLF884PS,112 |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Description | RF FET LDMOS 104V 21DB SOT1121B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $134.45 | $128.093 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 50V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 104V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual), Common Source |
| Supplier Device Package: | LDMOST |
| Series: | - |
| Power - Output: | 150W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | SOT-1121B |
| Other Names: | 568-8370 934066077112 BLF884PS112 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 21dB |
| Frequency: | 860MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 50V 650mA 860MHz 21dB 150W LDMOST |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 650mA |
| Base Part Number: | BLF884 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BLF884PS,112, use the request quote form to request BLF884PS,112 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BLF884PS,112.The price and lead time for BLF884PS,112 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BLF884PS,112.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

