BLF6G27LS-40PG
Ampleon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLF6G27LS-40PG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLF6G27LS-40PG
Manufacturer Ampleon
Description RF Power Transistor, 2.5 to 2.7 GHz, 40 W, 17.5 dB, 28 V, LDMOS, SOT1121E