BLF4G10LS-160,112
NXP Semiconductors / Freescale
BLF4G10LS-160,112
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLF4G10LS-160,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLF4G10LS-160,112
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description FET RF 65V 894.2MHZ SOT502B
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Test:28V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:SOT502B
Series:-
Power - Output:160W
Packaging:Tray
Package / Case:SOT-502B
Other Names:568-2392
BLF4G10LS-160
BLF4G10LS-160-ND
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gain:19.7dB
Frequency:894.2MHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 28V 900mA 894.2MHz 19.7dB 160W SOT502B
Current Rating:15A
Current - Test:900mA