BLF2425M7LS140,118
Ampleon
BLF2425M7LS140,118
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLF2425M7LS140,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLF2425M7LS140,118
Manufacturer Ampleon
Description RF FET LDMOS 65V 18.5DB SOT502B
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Test:28V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:SOT502B
Series:-
Power - Output:140W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOT-502B
Other Names:934066224118
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gain:18.5dB
Frequency:2.45GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 28V 1.3A 2.45GHz 18.5dB 140W SOT502B
Current Rating:-
Current - Test:1.3A