BLF178P,112
Ampleon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLF178P,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BLF178P,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BLF178P,112 |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Description | RF FET LDMOS 110V 28.5DB SOT539A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $214.69 | $205.618 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 50V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 110V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual), Common Source |
| Supplier Device Package: | SOT539A |
| Series: | - |
| Power - Output: | 1200W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | SOT539A |
| Other Names: | 568-7547 568-7547-5 568-7547-5-ND 934065654112 BLF178P,112-ND BLF178P112 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 28.5dB |
| Frequency: | 108MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 50V 40mA 108MHz 28.5dB 1200W SOT539A |
| Current Rating: | 88A |
| Current - Test: | 40mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BLF178P,112, use the request quote form to request BLF178P,112 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BLF178P,112.The price and lead time for BLF178P,112 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BLF178P,112.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
