BLED12W-024-C0500
Thomas Research Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLED12W-024-C0500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLED12W-024-C0500
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED POWER SUPPLY
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.243 lbs (110.0g)
Voltage - Output:15 ~ 24 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.00" L x 1.23" W x 0.98" H (76.2mm x 31.2mm x 24.9mm)
Series:BLED-12W
Ratings:IP64
Power (Watts):12W
Other Names:93056272
Operating Temperature:-
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:85%
Dimming:-
Detailed Description:500mA 15 ~ 24 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):500mA