BLC10M6XS200Y
Ampleon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLC10M6XS200Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BLC10M6XS200Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BLC10M6XS200Y |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Description | BLC10M6XS200/SOT1270/REELDP |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $38.58 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | SOT-1270-1 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 200W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | SOT-1270-1 |
| Other Names: | 934960055518 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Gain: | 19.5dB |
| Frequency: | 425MHz ~ 450MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 350mA 425MHz ~ 450MHz 19.5dB 200W SOT-1270-1 |
| Current Rating: | 4.2µA |
| Current - Test: | 350mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BLC10M6XS200Y, use the request quote form to request BLC10M6XS200Y pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BLC10M6XS200Y.The price and lead time for BLC10M6XS200Y depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BLC10M6XS200Y.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


