BLA8G1011L-300GU
Ampleon
BLA8G1011L-300GU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLA8G1011L-300GU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLA8G1011L-300GU
Manufacturer Ampleon
Description RF FET LDMOS 65V 16DB SOT502A
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Voltage - Test:32V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:CDFM2
Series:-
Power - Output:300W
Packaging:Tube
Package / Case:SOT-502A
Other Names:934068742112
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gain:16.5dB
Frequency:1.06GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 32V 150mA 1.06GHz 16.5dB 300W CDFM2
Current Rating:-
Current - Test:150mA