BKP2125HS101-T
Taiyo Yuden
BKP2125HS101-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BKP2125HS101-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BKP2125HS101-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 100 OHM 0805 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:BK
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:587-1929-2
BKP2125HS101-T-ND
BKP2125HS101T
LF BKP2125HS101-T
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):40 mOhm
Current Rating (Max):2.5A