BKH0603HL250-T
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BKH0603HL250-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BKH0603HL250-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BKH0603HL250-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FERRITE BEAD 25 OHM 0201 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 15000 pcs | 30000 pcs | 75000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.021 | $0.021 | $0.02 | |||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
|---|---|
| Series: | BKH |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Other Names: | 587-6044-2 BKH0603HL250-T-ND BKH0603HL250T LF BKH0603HL250-T |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 25 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Filter Type: | Signal Line |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 260 mOhm |
| Current Rating (Max): | 450mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BKH0603HL250-T, use the request quote form to request BKH0603HL250-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BKH0603HL250-T.The price and lead time for BKH0603HL250-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BKH0603HL250-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


