BK2125LL121-TV
Taiyo Yuden
BK2125LL121-TV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BK2125LL121-TV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BK2125LL121-TV
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:BK
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:587-3944-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):300 mOhm
Current Rating (Max):400mA