BK20104S241-T
Taiyo Yuden
BK20104S241-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BK20104S241-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BK20104S241-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 240 OHM 0804 4LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Series:BK
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Other Names:587-5410-2
BK20104S241T
LF BK 20104S241-T
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:240 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.020" (0.50mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):450 mOhm
Current Rating (Max):100mA