BK1608LL681-TV
Taiyo Yuden
BK1608LL681-TV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BK1608LL681-TV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BK1608LL681-TV
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 680 OHM 0603 1LN
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:BK
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:587-3920-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:680 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):1 Ohm
Current Rating (Max):150mA