BK1005LL470-TV
Taiyo Yuden
BK1005LL470-TV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BK1005LL470-TV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BK1005LL470-TV
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN
(In US Dollars)
10000 pcs20000 pcs30000 pcs50000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:BK
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:587-3889-2
BK1005LL470TV
LF BK 1005LL470-TV
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:47 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):330 mOhm
Current Rating (Max):350mA