BGU8010,115
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BGU8010,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BGU8010,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BGU8010,115 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC AMP GPS 1.559-1.61GHZ 6XSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.293 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 3.1 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 1.575GHz |
| Supplier Device Package: | 6-XSON, SOT1230 (1.1x0.9) |
| Series: | - |
| RF Type: | GPS/GNSS |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-XFDFN |
| P1dB: | -9dBm |
| Other Names: | 934066567115 BGU8010115 |
| Noise Figure: | 0.85dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16.1dB |
| Frequency: | 1.559GHz ~ 1.61GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC GPS/GNSS 1.559GHz ~ 1.61GHz 6-XSON, SOT1230 (1.1x0.9) |
| Current - Supply: | 5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BGU8010,115, use the request quote form to request BGU8010,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BGU8010,115.The price and lead time for BGU8010,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BGU8010,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
