BGA2031/1,115
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BGA2031/1,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BGA2031/1,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BGA2031/1,115 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC RF AMP CDMA 1.8GHZ 6TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.21 | $1.074 | $0.97 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.3 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 1.9GHz |
| Supplier Device Package: | 6-TSSOP |
| Series: | - |
| RF Type: | CDMA, PCS |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| P1dB: | - |
| Other Names: | 568-2067-6 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 23dB |
| Frequency: | 1.8GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC CDMA, PCS 1.8GHz 6-TSSOP |
| Current - Supply: | 37mA ~ 63mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BGA2031/1,115, use the request quote form to request BGA2031/1,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BGA2031/1,115.The price and lead time for BGA2031/1,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BGA2031/1,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
