BGA 758L7 E6327
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BGA 758L7 E6327 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BGA 758L7 E6327 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BGA 758L7 E6327 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC RF AMP WLAN 5GHZ-6GHZ TSLP7-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.63 | $1.472 | $1.314 | $1.183 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $1.051 | $0.92 | $0.762 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4V |
|---|---|
| Test Frequency: | 5.5GHz |
| Supplier Device Package: | TSLP-7-8 |
| Series: | - |
| RF Type: | WLAN |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-XFDFN Exposed Pad |
| P1dB: | -3.5dBm |
| Other Names: | BGA 758L7 E6327CT BGA 758L7 E6327CT-ND BGA758L7E6327 BGA758L7E6327CT |
| Noise Figure: | 13dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 12.5dB |
| Frequency: | 5GHz ~ 6GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC WLAN 5GHz ~ 6GHz TSLP-7-8 |
| Current - Supply: | 7mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BGA 758L7 E6327, use the request quote form to request BGA 758L7 E6327 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BGA 758L7 E6327.The price and lead time for BGA 758L7 E6327 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BGA 758L7 E6327.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
