BFR93AWH6327XTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFR93AWH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BFR93AWH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BFR93AWH6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Description | Trans RF BJT NPN 12V 0.05A 300mW Automotive 3-Pin SOT-323 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.166 | $0.15 | $0.135 | $0.132 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 12V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | PG-SOT323-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 300mW |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | BFR 93AW H6327DKR BFR 93AW H6327DKR-ND BFR93AWH6327XTSA1DKR |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.5dB ~ 2.6dB @ 900MHz ~ 1.8GHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 10.5dB ~ 15.5dB |
| Frequency - Transition: | 6GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 12V 90mA 6GHz 300mW Surface Mount PG-SOT323-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 70 @ 30mA, 8V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 90mA |
| Base Part Number: | BFR93 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BFR93AWH6327XTSA1, use the request quote form to request BFR93AWH6327XTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BFR93AWH6327XTSA1.The price and lead time for BFR93AWH6327XTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BFR93AWH6327XTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


