BFQ19SH6327XTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFQ19SH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BFQ19SH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BFQ19SH6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANSISTOR RF NPN 15V SOT-89 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.61 | $0.535 | $0.41 | $0.324 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 15V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | SOT-89-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 1W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-243AA |
| Other Names: | BFQ19SH6327XTSA1CT |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 3dB @ 1.8GHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 7dB |
| Frequency - Transition: | 5.5GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 15V 120mA 5.5GHz 1W Surface Mount SOT-89-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 70 @ 70mA, 8V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 120mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BFQ19SH6327XTSA1, use the request quote form to request BFQ19SH6327XTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BFQ19SH6327XTSA1.The price and lead time for BFQ19SH6327XTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BFQ19SH6327XTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


