BFG520/X,235
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFG520/X,235 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BFG520/X,235 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BFG520/X,235 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | TRANS RF NPN 9GHZ 15V SOT143B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 15V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | SOT-143B |
| Series: | - |
| Power - Max: | 300mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-253-4, TO-253AA |
| Other Names: | 934018810235 |
| Operating Temperature: | 175°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.1dB ~ 2.1dB @ 900MHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | - |
| Frequency - Transition: | 9GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 15V 70mA 9GHz 300mW Surface Mount SOT-143B |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 60 @ 20mA, 6V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 70mA |
| Base Part Number: | BFG520 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BFG520/X,235, use the request quote form to request BFG520/X,235 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BFG520/X,235.The price and lead time for BFG520/X,235 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BFG520/X,235.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
