BFC247934135
Buy BFC247934135 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC247934135
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 1.3UF 5% 160VDC RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:160V
Voltage Rating - AC:100V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Series:MKP479
Package / Case:Radial
Other Names:222247934135
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1.3µF Film Capacitor 100V 160V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1.3µF