BFC247026333
Electro-Films (EFI) / Vishay
BFC247026333
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC247026333 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC247026333
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Series:MKT470
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222247026333
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.033µF