BFC246828124
Electro-Films (EFI) / Vishay
BFC246828124
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC246828124 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC246828124
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC RAD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:220V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Series:MKT468
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222246828124
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.12µF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.12µF