BFC238564113
Buy BFC238564113 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238564113
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.011UF 5% 2KVDC RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Voltage Rating - AC:700V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Series:MKP385
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222238564113
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.011µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.011µF