BFC238361153
Buy BFC238361153 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238361153
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.015UF 5% 2KVDC RADIAL
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Voltage Rating - AC:700V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Series:MMKP383
Package / Case:Radial
Other Names:222238361153
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.015µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.015µF