BFC238360123
Buy BFC238360123 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238360123
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.012UF 5% 2KVDC RADIAL
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Voltage Rating - AC:700V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Series:MMKP383
Package / Case:Radial
Other Names:222238360123
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.012µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.012µF