BFC238314204
Buy BFC238314204 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238314204
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.2UF 5% 400VDC RADIAL
(In US Dollars)
450 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Series:MMKP383
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222238314204
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.2µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.2µF