BFC237955223
Buy BFC237955223 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC237955223
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
(In US Dollars)
1400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Series:MKP379
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:222237955223
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.022µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.022µF