BFC237895912
Buy BFC237895912 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC237895912
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 9100PF 5% 2KVDC RADIAL
(In US Dollars)
350 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Voltage Rating - AC:600V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Series:MKP/MKP378
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:222237895912
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:9100pF Film Capacitor 600V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:9100pF