BFC237865433
Buy BFC237865433 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC237865433
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.043UF 5% 630VDC RAD
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Series:MKP/MKP378
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:222237865433
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.728" (18.50mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.043µF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.043µF